BiTCOiN
BTC

Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?


Bitcoin ve kripto paraların popülaritesi gün geçtikçe artıyor. Bu artış ile beraber insanların bu para birimlerine olan talebi de artıyor. Bu talep artışı da insanları Bitcoin almaya itiyor. Peki Bitcoin almak için ne yapmalı? Bitcoin hesabı nasıl açılır?

Bitcoin almanın bir çok yolu var. Bunlardan bir tanesi Bitcoin ATM’si, diğeri fiziki Bitcoin bayileri diğeri ve bizim asıl ilgileneceğimiz yol, kripto para borsaları. Başta Bitcoin olmak üzere kripto paraya sahip olan herkesin öncelikle bir kripto para borsasına kayıt olması gerekir. Bu borsalar Binance.com gibi küresel kripto borsaları olmakla beraber BtcTürk veya Paribu gibi yerel borsalar da olabilir.
 

Bitcoin veya herhangi bir kripto para birimi satın almak isteyen kişi, öncelikli olarak bu borsalardan birinde hesap açmalıdır. Hesap açma süreci ise dakikaları alacak kadar kısa ve kolay bir süreçtir. Hesabı açan kişi, herhangi bir banka hesabı ile bu borsaya bir miktar para yatırır ve yatırılan para miktarınca, herhangi bir dijital parayı satın alabilir. Daha sonra satın alınan bu Bitcoin veya herhangi bir dijital parayı istediği zaman, paranın o anki değerinden alıp satabilir.

Paranız borsada bulunan cüzdanınız içinde güven altındadır. Fakat bazı borsalarda hack saldırıları ile cüzdanların içi boşaltılabilmektedir. Bu yüzden bazı yatırımcılar, borsanın güvenliğine ek olarak, bazı güvenlik önlemleri de almaktadır.

Eğer borsalara güvenmez ve bitcoininizi daha da kontrol altına almak isterseniz bilgisayarınıza yükleyeceğiniz bitcoin cüzdan programlarını veya online bitcoin cüzdanlarını da tercih edebilirsiniz.
 

 

Binance kayıt ol tüm kriptolara sahip olarak borsada ücretsiz bir şekilde hesap aç. Dilediğiniz zaman kolayca Bitcoin ve altcoin al-sat yapmak için Binance’de hesap oluşturmanız gerekiyor. Bu işlem yalnızca dakikalarınızı alacaktır. Şimdi resimli olarak sizlere binance borsasına nasıl üye olunur ve nasıl giriş yapılır bunu anlatacağız.

BİNANCEYE NASIL ÜYE OLUNUR, İNDİRİMLİ COİN NASIL ALINIR

 

Bitcoin nasıl alınır, btc nasıl alınır, ethereum nasıl alınır, eth nasıl alınır, alt coin nereden alınır 
İletişim: admin@komsukazani.com