BiTCOiN
BTC

Bitcoin SV

 

Bitcoin SV nedir?

Bitcoin SV (Satoshi'nin Vizyonu), 15 Kasım 2018'de Bitcoin Cash'i iki farklı dijital para birimine bölen sert bir çataldan kaynaklanıyor. Sert çatal, zincirlerin nasıl bölüneceğini belirleyen bir karma savaşla sonuçlandı ve Bitcoin SV ve Bitcoin ile sonuçlandı. ABC. Bitcoin ABC baskın zincir haline geldi ve BCH kodunu devraldı, Bitcoin SV'nin kendi kodu var. Web sitelerine göre, Bitcoin SV projesi nChain tarafından geliştirilen geliştirme çalışması ile öncelikle CoinGeek Mining tarafından destekleniyor.

Bitcoin SV, Satoshi Nakamoto'nun orijinal Bitcoin vizyonuna sıkı sıkıya bağlı olduğunu ve orijinal Bitcoin beyaz kağıdının proje için temel bir belge olduğunu iddia ediyor.

Bitcoin Cash ve Bitcoin SV Arasındaki Fark Nedir?

Bitcoin Cash ve Bitcoin SV, Bitcoin Cash protokolü için önerilen teknik güncellemeler hakkındaki görüş farklılıklarından Kasım 2018'de ayrıldı. Craig Wright ve Calvin Ayre, özellikle belirli bir siparişe sahip olmak ve Bitcoin Cash'e akıllı sözleşme işlevselliği getirmek için bloklardaki işlemlerin yapılmasını gerektiren Kanonik İşlem Siparişi (CTOR) ve OP_CHECKDATASIG olmak üzere iki güncellemeyle aynı fikirde değillerdi. Güncellemelere muhalefet, zinciri Kasım 2018'de çatalladı ve blok boyutu sınırını 128 MB'a yükseltti.

Bitcoin SV Yarılanma Nedir?

Bitcoin SV yarığı, blok başına madencilik ödüllerinin% 50 azaltılacağı zamandır. İlk Bitcoin SV yarığı, mayınlanmış blok başına blok ödüllerinin 12.5'ten 6.25 Bitcoin SV'ye düşürüldüğü 10 Nisan 2020'de gerçekleşti.

Bitcoin SV, Bitcoin Cash ve Bitcoin, Satoshi Nakamoto tarafından beyaz gazetesinde öne sürülen aynı 21 milyon barete sahiptir.

İletişim: admin@komsukazani.com