BiTCOiN
BTC

Dogecoin Doge Nedir

 

Dogecoin Nedir?

Dogecoin (DOGE) popüler "doge" Internet memesine dayanır ve logosunda bir Shiba Inu bulunur. Açık kaynak dijital para birimi, Portland, Oregon'dan Billy Markus ve Avustralya'nın Sidney kentinden Jackson Palmer tarafından yaratıldı ve Aralık 2013'te Litecoin'den çatallandı. Dogecoin'in yaratıcıları, bunu ötesinde daha cazip olacak eğlenceli, hafif yürekli bir kripto para birimi olarak tasarladı. Çekirdek Bitcoin kitlesi, çünkü bir köpek memesine dayanıyordu. Tesla CEO'su Elon Musk, sosyal medyada Dogecoin'in en sevdiği madeni para olduğuna dair birkaç tweet gönderdi.

Dogecoin Nasıl Maden Edersiniz?

Dogecoin, Bitcoin'in çalışma kanıtı protokolünden, biri Scrypt teknolojisini kullanan çeşitli şekillerde farklıdır. Altcoin ayrıca 1 dakikalık bir blok süresine sahiptir ve toplam arz kapatılmamıştır, bu da çıkarılabilecek Dogecoin sayısında bir sınır olmadığı anlamına gelir. Dogecoin'i tek başına veya bir maden havuzuna katılarak mayın edebilirsiniz. Doge madenci dijital para birimini Windows, Mac veya Linux'ta ve bir GPU ile kullanabilir. 2014 itibariyle, Litecoin'i Dogecoin madenciliği sürecinde de birleştirebilirsiniz.

Dogecoin Ne İçin Kullanılabilir?

Dogecoin, kaliteli içeriğin oluşturulmasını veya paylaşılmasını ödüllendirmek için öncelikle Reddit ve Twitter'da bir devrilme sistemi olarak kullanılmıştır. Dijital para birimini kullanan bir topluluğa katılarak Dogecoin'e uçabilir veya Dogecoin'inizi bir Dogecoin musluğundan alabilirsiniz. Dogecoin bataryası, Dogecoin topluluklarında etkileşime başlayabilmeniz için para birimine giriş olarak size küçük bir miktar Dogecoin verecek olan bir web sitesidir.

Dogecoin'i Nasıl Satın Alabilirsiniz?

Dogecoin'i dijital para birimi sunan herhangi bir borsada satın alabilir veya satabilir, bir borsada veya Dogecoin cüzdanında saklayabilir ve Dogecoin'i Dogecoin'i kabul eden herhangi bir toplulukta uçurabilirsiniz. 

İletişim: admin@komsukazani.com