BiTCOiN
BTC

ICO Nedir? Kazançlı Bir Yatırım Sağlar Mı?


Geçtiğimiz yıl, finans alanında herkesin dudaklarında olan bir kelime varsa, bu kripto paralardır. Bitcoin ve Ethereum gibi gişe rekorları kıran paraları fiyatı çok düşükken almadığınız için kendinizi tekmeliyorsanız, İlk para teklifine (ICO) yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. Ancak dikkatli olun, ICO’lar en iyi koşullar altında bile oldukça risklidir ve dolandırıcılık potansiyeli yüksektir.

Peki ICO Nedir?

Şunu hayal edin, yeni bir kripto para birimi sistemi için harika bir fikriniz var. Ne kadar güzel bir fikir! Buna BabyCoin diyelim. Kripto para fikrinizi hayata geçirmek için tek sorun size para verebilecek insanları bulmak. Şimdi, bir bankaya gidebilir veya girişimci kapitalist yatırımcılardan kaynak bulmayı deneyebilirsiniz, ama ya şirket sahipliğinizden vazgeçmek zorunda kalırsanız. İşte o zaman ICO’ya girin.

Esasen sistemin nasıl çalışacağını (genellikle beyaz kağıt olarak adlandırılır) anlatmak için ayrıntılı bir belge oluşturmalı, güzel bir web sitesi yapmalı ve bunun neden çok yararlı olabilecek harika bir fikir olduğunu açıklamalısınız. Daha sonra, insanlardan size para göndermelerini istersiniz (genellikle Bitcoin veya Ethereum, ancak fiat paralar da alabilirsiniz) ve karşılığında onlara bir miktar BabyCoin gönderirsiniz. Böylece, BabyCoin’in çok fazla kullanılmasını, yüksek dolaşımda olmasını ve değerinin artmasını sağlayabilirsiniz.

İlk halka arzdan (IPO) farklı olarak, bir ICO’ya yatırım yapmanın, para verdiğiniz şirketin mülkiyet hissesine sahip olmanıza neden olmayacağını belirtmek önemlidir. Ancak şu anda aldığınız değersiz para biriminin daha sonra değerinin artacağını ve size para kazandırabileceğini bilmelisiniz.

İletişim: admin@komsukazani.com