BiTCOiN
BTC

Tezos Xtz Coin

 

Tezos Nedir?

Tezos (XTZ), merkezi olmayan uygulamaları (DApps) ve akıllı sözleşmeleri destekleyen çok amaçlı bir platformdur. Arthur Breitman tarafından karısı Kathleen Breitman'ın desteğiyle geliştirildi ve 2017 yılında 232 milyon dolarlık bir ilk para teklifi (ICO) başlattı. ICO'dan bir yıl sonra Tezos, beta ağını Temmuz 2018'de başlattı.

Tezos platformu, ağ değişikliklerini yönetmek için kendi kendini düzelten bir protokol ve zincirleme yönetişimi birleştirmeyi amaçlamaktadır ve Turing'in tüm akıllı sözleşmelerini desteklemektedir.

Tezos, Tezos protokolünü hibeler ve diğer sermaye araçlarıyla tanıtan İsviçre merkezli bir kuruluş olan Tezos Vakfı tarafından da desteklenmektedir.

Tezos Nasıl Çalışır?

Tezos, kullanıcıların Tezos protokolünün temel gelişimine katılmak istemeleri için teşvikler yaratarak çalışır. Bununla birlikte, blok zinciri, Tezos protokolünün belirli kritik özelliklerinin korunmasını sağlamak için resmi matematiksel kanıtları da kullanır, böylece ağı merkezsiz tutar.

Tezos Mayın Olabilir misiniz?

Tezos blok zincirinde, Bitcoin gibi bir iş kanıtı kripto para birimi gibi madencilik yapamazsınız, çünkü bunun yerine bir iş kanıtı protokolü yerine bir bahis kanıtı konsensüs (DPoS) mekanizmasına dayanmaktadır. Tezos protokolü, "pişirme" yoluyla oluşturulan XTZ tokenleri ile güçlendirilmiştir.

İletişim: admin@komsukazani.com