BiTCOiN
BTC

Tron Nedir

TRON Nedir?

TRON (TRX), 2017 yılında Justin Sun tarafından Tron Vakfı adlı Singapur merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş aracılığıyla kuruldu. Tron Vakfı'nın 2017 ilk madeni para teklifi (ICO) 100 milyar TRX yarattı ve toplam 70 milyon dolar topladı.

TRON Protokolü, geliştiricilerin akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar (DApps) oluşturmasına, verileri ve diğer içeriği serbestçe yayınlamasına, sahip olmasına ve depolamasına olanak tanıyan blockchain teknolojisine dayanan bir işletim sisteminin mimarisini temsil eder. TRON Foundation'a göre, bu ağı çevreleyen ekosistem, yüksek verimli bilgi işlem yoluyla işlemleri yüksek oranda işleyebilen muazzam ölçeklenebilirlik ve tutarlı güvenilirlik sağlama konusunda uzmanlaşmıştır. TRON başlangıçta Ethereum'a dayalı bir token olarak oluşturuldu, ancak 2018'de kendi ağına taşındı. ERC20 TRX tokenleri sahipleri bunları TRON ağındaki TRX dijital para birimi için takas ettiler ve daha sonra Ethereum tabanlı tokenler imha edildi.

TRON'un kurucusu Justin Sun, sosyal medyada aktif olduğu için biliniyor. Ayrıca BitTorrent'in CEO'su ve 2020'de Steem'i satın aldı.

Nasıl TRON Benimdir?

TRON, 27 "süper temsilciden oluşan" dönen bir kadronun blok zincirindeki işlemi onayladığı, Bitcoin'in beğenmediği kanıtlanmamış bir kazık kanıtı sistemine dayanmaktadır. Her altı saatte bir seçilir, bloklar her üç saniyede bir blockchain ve süper temsilciler bir blok ödülü olarak 32 TRX alır.Bir tanık düğümü (blok önerme ve protokol kararlarında oylama), tam bir düğüm (yayın işlemleri ve bloklar) veya bir Katılık çalıştırarak TRON blok zincirine de katılabilirsiniz. düğüm (blokları tam düğümlerden senkronize eder, API'lar sağlar).

Kullanıcılar, TRON ağında istiflenmeye, bahis konulan TRX miktarına eşit bir ağ kaynağı olan "Tron Power" ı kullanarak katılırlar.

İletişim: admin@komsukazani.com