BiTCOiN
BTC

Maden havuzuna katılmak

Maden havuzuna katılmak

Yeni başlayanlar için, Ethereum maden havuzlarından birine katılmak, tek başlarına madencilik yapmaktan çok daha verimli olabilir. Maden havuzu, çabalarını ve işlem güçlerini birleştirerek kriptografik bilmeceleri çözme ve Ether kazanma şansını arttıran madenciler grubudur. Sonrasında elde elde edilen karlar, sağlanan katkıya göre katılımcılar arasında paylaştırılır.


Maden havuzuna katılmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birçok farklı faktör var. Mesela tüm havuzun işlem gücü, ödeme yapıları, ücretler vesaire. Ek olarak, her havuz kalıcı değildir. Genel olarak ücretler yüzde sıfır ila yüzde iki arasında değişebilir. Havuza bağlı olarak günde bir, dört veya altı kere ödeme alabilirsiniz. Bu tarz sık ödemeler için çoğu havuz 1 ETH’den yüksek bir bakiye istemektedir.

Çoğu kayıt bile gerektirmediğinden havuzlara katılmak kolay bir işlem. Ancak bazı havuzlara katılmadan önce web sitesinden kayıt sürecine girmeniz gerekiyor. Şu anda tüm ağın yüzde 25’lik hash gücünü barındıran en büyük Ethereum maden havuzu Ethpool ve Ethermine; iki ayrı web sitesine sahip olsalar da birlikte devasa bir maden havuzu oluşturuyorlar. Diğer büyük havuzların arasında ağın hash oranının yüzde 13’ünü elinde bulunduran DwarfPool, ikinci ve dördüncü sıralardaki Ethfansve f2pool bulunuyor. Son bahsettiğimiz iki havuz sadece Çince, dolayısıyla okuyucularımız için uygun olmayabilir.

İletişim: admin@komsukazani.com