BiTCOiN
BTC

ABD doları ile Ripple nasıl satın alınır?

ABD doları ile Ripple nasıl satın alınır?

Ripple; BitstampKrakenBitsaneGatehubCex.ioBitfinex ve Exmo gibi kripto para borsaları üzerinden ABD dolarıyla değiştirilebilir. Şimdi bu işlemin nasıl yapıldığını birlikte inceleyelim.

Bitstamp üzerinde ABD doları ile Ripple satın almak (XRP / USD)

1. Bir hesap oluşturun: Kayıt formuna gidin, adınızı, e-posta adresinizi ve ülkenizi girin. Kullanıcı kimliği ve şifresi içeren bir e-posta alacaksınız. Siteye geri dönün ve giriş yapın. Şifrenizi en kısa sürede değiştirmeyi unutmayın.

2. Hesabınızı buradan doğrulayın. Durumunuza bağlı olarak, “personal account verification (bireysel hesap doğrulama)” veya “corporate account verification (kurumsal hesap doğrulama)” seçeneğini işaretleyin. Sizden daha fazla kişisel bilgi, kimlik belgesinin yüksek kalitede bir görüntüsü ve bir banka hesap özeti, fatura ya da devlet tarafından verilen bir belge gibi bazı kanıtlar sunmanız istenecektir. Kimlik belgenizi ikametgah kanıtı olarak kullanmayın.


3. Hesabınız doğrulandıktan sonra para yatırabilirsiniz. https://www.bitstamp.net/account/deposit/ adresine gidin ve yaşadığınız yere bağlı olarak SEPA veya uluslararası banka havalesini seçin.

Bankacılık bilgilerinizi doldurun ve “Deposit (Para Yatır)” seçeneğini tıklayın. Şimdi Bitstamp’ın bankacılık bilgilerini görüyor olmalısınız. Para yatırmak için, adınıza ait bir banka hesabı üzerinden havale gönderin. Meblağ, Bitstamp hesabınıza yatırıldığında bir bildirim e-postası alırsınız (bakiyenizi buradan kontrol edebilirsiniz). Artık hazırsınız!

4. Bitstamp üzerinden XRP satın almak için doğru piyasayı (XRP / USD) seçmeniz ve ana hesapta bir sipariş oluşturmanız yeterli. https://www.bitstamp.net/market/order/instant/ adresine gidin ve ekranın üstündeki “Buy XRP (XRP Satın Al)”ı seçin. “I want to spend (Harcamak istiyorum)” penceresinde ne kadar harcamak istediğinizi yazın ve ekranın altındaki “Buy XRP (XRP Satın Al)” linkine tıklayın. İşlem tamamlandıktan sonra, ilgili meblağın XRP bakiyenize eklenip eklenmediğini kontrol edin.

Bitstamp’ın desteklediği ödeme yöntemleri:

Bitstamp üzerinden Ripple satın alırken kredi kartı, banka kartı ve uluslararası banka havalesi seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Bitstamp komisyon ücretleri:

 • Kripto para yatırma ve çekme işlemleri ücretsiz. Bu seçenek Ripple, Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash için de geçerli.
 • ABD doları cinsinden uluslararası banka havalesinde; en az 7,5 USD/EUR ve en fazla 300 USD/EUR olacak biçimde yüzde 0,05 depozito ücreti alınıyor. ABD doları dışındaki herhangi bir para birimi seçildiğinde, ilgili meblağ önce dolara dönüştürülüyor. Minimum uluslararası işlem ise 50 USD/EUR olarak belirlenmiş.
 • Banka kartı ile para yatırma işlemi, 1.000 dolara kadar olan tutarlar için 10 dolar sabit bir komisyonla ücretlendirilirken ve bu tutarın üzerinden yüzde 2 oranında bir ücret daha alınıyor.
 • Uluslararası para çekme işlemlerinde en az 15.00 USD/EUR olacak biçimde, yüzde 0.09 oranında komisyon hesaplanıyor.
 • Para yatırma işlemlerinde olduğu gibi banka kartı ile para çekme işlemlerinde, 1.000 dolara kadar olan tutarlar için 10 dolarlık sabit bir ücret ve bu tutarın üzerinden yüzde 2'lik komisyon alınıyor.
 • Tutardan bağımsız, kredi kartı ile yapılan işlemlerde yüzde 5 komisyon tahsil ediliyor.

Kraken üzerinde ABD doları ile XRP nasıl satın alınır?

1. Bir hesap oluşturmak için kayıt formuna gidin. Bu noktada, bir ana anahtar (master key) ve/veya açık anahtar (public key) ekleme seçeneği de sunuluyor. Oturum açtıktan sonra, hesap etkinleştirme sayfasına bağlantı içeren bir e-posta alacaksınız (alternatif olarak, hesabı manuel olarak buradan etkinleştirebilirsiniz). Bilgileri doldurun ve “activate account (hesabı etkinleştir)”e tıklayın.


2. Şimdi hesabı doğrulamanız gerekiyor. Giriş yapın ve “Account (Hesap)”a ve daha sonra “Get verified (Doğrulayın)”a gidin. XRP satın alırken, ABD doları cinsinden banka mevduatı kullanmak isterseniz “Tier 3 (Seviye 3)” veya daha üst bir onay almanız gerekiyor. Seçtiğiniz seviye için belirlenen depozito limitini aşmamanız gerektiğini unutmayın. İşiniz bittiğinde, alttaki yeşil “Get verified (Doğrulayın)” linkini tıklayın. Sizden bazı kimlik doğrulama belgeleri istenecektir.

3. Onay işlemi tamamlandıktan sonra, para yatırmaya hazırsınız demektir. Limiti geçmemeyi unutmayın. Önce “Account (Hesap)”a, sonra “Funding (Finansman)” ve son olarak da “Deposit (Para Yatırma)”ya gidin. Para yatırma türünü seçin.

Eğer ABD vatandaşı olarak ABD doları yatırıyorsanız, para yatırmadan önce hesabınızdaki yerel banka havalelerini etkinleştirmeniz gerekiyor. Yurt içi transferler hakkında daha fazla bilgi için bu sayfaya bakabilirsiniz.

ABD vatandaşı olmadan ABD doları yatırıyorsanız; Account (Hesap) > Funding (Finansman) > Deposit (Para Yatırma) > USD SMBC (SWIFT) seçeneğine gitmelisiniz. Eğer Almanya veya Japonya vatandaşıysanız, Kraken hesabınıza ABD doları yatırmak için kimlik doğrulama fotoğrafına ihtiyacınız olacak. Daha fazla bilgi için bu sayfaya bakabilirsiniz.

4. Nihayet XRP almaya hazırsınız.

Sol üst köşedeki açılır menüden XRP/USD’yi seçin. “New Order (Yeni Sipariş)”e gidin, “Simple interface (Basit arayüz)”ü seçin ve XRP için sipariş verin. Satın almak ve göndermek istediğiniz XRP miktarını girin.
kraken

KKraken kripto para borsasının ödeme yöntemleri:

Kraken borsası yalnızca banka havalelerini kabul ediyor ve kategorik olarak ACH transferlerini, fatura ödemelerini, çekleri, nakit ödemeleri, kredi ve banka kartlarını, PayPal ve benzeri ödeme yöntemlerini reddediyor.

Banka havalesi, müşterinin bankası tarafından alınacak olan yaklaşık 25 ila 30 dolar arasındaki bir komisyon ile gerçekleşiyor.

Kraken, müşterinin kendi adına ait IBAN’lara destek verdikleri bazı istisnai durumlar haricinde, üçüncü taraf ödeme şirketlerinden gelen ödemeleri kabul etmiyor.

Kraken komisyon ücretleri:

 • Yurt içi ABD doları para yatırma işlemlerinde 5 dolar ücret alınıyor.
 • SWIFT üzerinden ABD doları para yatırma işlemlerinde 10 dolar ücret alınıyor.
 • Bitcoin, Litecoin ve Ripple ile para yatırma işlemleri ücretsiz. Kraken cüzdanına Ether aktarırken ise cüzi bir ücret alınıyor.
 • Yurt içi ABD doları ile para çekme (48 ABD eyaletinde ve DC’de mevcut) 5 doları ücrete tabi.
 • SWIFT üzerinden ABD doları para çekme işlemleri (çoğu ülkede geçerli) 60 ABD dolar ücrete tabi.
 • Kripto para çekme işlemlerinde değişken ücretler mevcut: Bitcoin para çekme işlemleri 0,0005 BTC; Ethereum işlemleri 0,005 ETH; Ripple işlemleri 0,02 XRP ve Litecoin işlemleri 0,001 LTC şeklinde ücretlendiriliyor.

Cex.io borsasından ABD doları ile Ripple nasıl alınır?

1. Hesap oluşturmak için bu formu doldurun. E-posta adresini ve şifreyi girdikten sonra, iki faktörlü (2FA – Cex) kimlik doğrulaması ayarlarını gerçekleştirmeniz kesinlikle öneriliyor. Bu işlemlerin ardından, onaylamak için 24 saatinizin bulunduğunu belirten, kullanıcı kimliğinize ait bir hoş geldiniz e-postası ve onay e-postası alacaksınız.


cex io

2. 2FA özelliğini ayarladıktan sonra, hesap bilgilerinizi gösteren bir sayfa göreceksiniz. Kullanıcı kimliğiniz, sağ üst köşedeki yeşil renkli “Deposit (Para Yatırma)” linkinin yanında yer alıyor. Açılır menüden “Verification (Doğrulama)”yı seçin. Sonraki sayfada “Start Verification (Doğrulamayı başlat)”ı tıklayın. Kimlik doğrulama bilgilerinizi istendiği şekilde gönderin.

3. Doğrulama işleminden sonra yeşil renkli “Deposit (Para Yatırma)” seçeneğine tıklayın. Kredi kartı, banka kartı (gerçek zamanlı ancak ücret alınır) veya banka havalesiyle (birkaç gün sürer ancak ücret alınmaz) para yatırmayı seçebilirsiniz.

4. Bakiyenizi kontrol edin. Paranız hesabınıza geçtiğinde, üst menüden “BUY/SELL (AL/SAT)” seçeneğine tıklayabilir ve ABD doları kullanarak XRP almayı seçebilirsiniz. “Buy (Satın Al)” linkine tıklamanız yeterli.

Cex.io ödeme yöntemleri:

Cex.io kripto borsası VISA, MasterCard, banka havaleleri ve Crypto Capital ödeme yöntemlerini kabul ediyor.

Cex.io borsasında kripto para işlem komisyon ücretleri:

Cex.io işlem hacmine bağlı olarak değişen işlem ücretlerine sahip. Tüm komisyon ücretlerinin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İletişim: admin@komsukazani.com