BiTCOiN
BTC

Eşler arası takas

Eşler arası takas

Alternatif olarak, banka hesabınızı bağlamak ve kimlik doğrulama işlemleriyle uğraşmak istemiyorsanız, Ether’inizi direkt olarak bir Localethereum aracılığıyla eşler arası takas yoluyla satma seçeneğiniz bulunuyor. Diğer borsaların aksine, bu tamamen ademi merkeziyetçi. Emanet servisleri ve arbitraj, Ethereum akıllı sözleşmelerin uyarlanması ile sağlanıyor.


LocalEthereum, kullanıcıların teklif sunabildikleri veya tekliflere cevap verebildikleri bir pazar yeri. Bu platformda satış yaparken, genellikle yüzde 0.25 oranında bir işlem ücretine tabi tutulursunuz. Aynı zamanda kullanıcıların bire bir buluşup Ether karşılığı nakit para takası sağlayabilmeleri için de bir mesajlaşma hizmetine sahip. Alternatif olarak, MeetUp gibi hizmetlerden faydalanıp, yerel bir Ethereum veya genel kripto para konulu toplantıları bulabilir, güvenli bir ortamda Ether’inizi satabilirsiniz.

Ancak, unutulmaması gereken şu ki, eğer eşler arası takas yapmak isterseniz, şirketlerle değil, kişilerle ilgileniyor olacaksınız, bu da anlaşmanızda sorun çıkma olasılığını bir hayli yükseltiyor. Özellikle internetten tanıştığınız yabancılarla buluşurken bunu da hesaba katmayı ve gerekli önlemleri almayı unutmayın.

Açık adresleri, gönderdiğiniz miktarı ve mevcut döviz kurunu tekrar tekrar kontrol etmeyi unutmayın.

Yüz yüze bir buluşma ayarlarken, halka açık bir yerde buluştuğunuza emin olun, tüccar olduğunu iddia eden kişileri asla evinize davet etmeyin ve elbette, evlerine gitmeyin. Kimileri önlem olarak takasa bir arkadaşını da getirmek isteyebilir, ancak karşı tarafa da haber vermeyi ihmal etmeyin. Ayrıca, işlemi onaylamak için aktif bir internet bağlantısına da ihtiyacınız olacak. Son olarak, işlemi onaylamadan önce, karşı tarafın da gerekli miktarda parası olduğundan ve işlemi kendi taraflarından onaylamaya hazır olduklarından emin olun. Bazen insanlar ‘gönder’ butonuna aynı anda basarlar.

İletişim: admin@komsukazani.com