BiTCOiN
BTC

Ether satılan borsalar

Ether satılan borsalar

Bir borsada Ether satma işlemi, satın almaya oldukça benzer bir işlem. Öncelikle, yetki alanınızda işlem yapan ve Ether ticareti yapan bir borsa seçmeniz ve hesap oluşturmanız gerekiyor. Satış yapmak için banka hesabınızı bağlamanız ve doğum tarihi, cep telefonu numaranız ve yaşadığınız ülke gibi bazı ek bilgiler sağlamanız gerekiyor.

Hazırlık tamamlandıktan sonra, Ether satışını yasal bir para birimi karşılığı mı yoksa başka bir kripto para karşılığı mı yapacağınıza karar vermelisiniz.

Çoğu büyük borsa cüzdan hizmeti sunar. Web sitesinde ‘sat,’ ‘yatırma’ veya ‘borsaya yatır’ butonlarına bakın. Buradan cüzdanınızın adresini bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken gerekli miktardaki Ether’i yeni cüzdana gönderin, transfer neredeyse anında gerçekleşecektir.

Oradan da, ne kadar Ether satmak istediğinizi ve hangi para birimine çevirmek istediğinizi seçebilirsiniz. Çoğu borsada, bu işlem ya bir sipariş oluşturup birinin kabul etmesini bekleyerek yapılır, ya da kabul etmek için halihazırda bulunan bir teklif arayabilirsiniz. Mübadele kuru; mevcut piyasa faiz oranı, piyasa oynaklığı, işlemin boyu ve bazı durumlarda da belirli bir borsayı kullanırkenki zaman aralığına göre hesaplanır.


Takas tamamlandığında fonlar, kripto birim veya para birimi farketmeksizin, hesabınıza gelir. Eğer Ehter’inizi geleneksel para birimlerinden biri karşılığında sattıysanız, fonlarınızı banka hesabına çekme imkanınız da olur. Bu işlem banka EFT’si ile yapılır, dolayısıyla paranın banka hesabınızda gözükmesi üç ila dört güne kadar sürebilir.

Yasal para birimlerini çekmek beraberinde ücretlendirmeleri de getiriyor. Bu ücretlendirmeler de kullandığınız borsa platformuna göre oldukça değişkenlik gösteriyor, bu yüzden doğru borsayı seçmede bunu da aklınızda bulundurmak isteyebilirsiniz. İşlem ücretleri, borsaların ‘Hakkında’ veya ‘Sıkça Sorulan Sorular’ bölümlerinde bulunabilir. İsterseniz, aşağıdaki tablodan borsaların ücretlendirmelerine de bakabilirsiniz.

Borsa

Ethereum Döviz Pariteleri

Çekim Ücreti

Coinbase

ETH/USD, ETH/EUR

 

ETH/BTC

Lokasyon, ödeme seçeneği ve diğer şartlara bağlı değişken.

SEPA havaleleri için 0,15 Euro ile yüzde 3,99'luk PayPal çekim ücreti arasında değişiyor.

Kraken

ETH/USD, ETH/EUR, ETH/CAD, ETH/GBP, ETH/JPY

 

ETH/BTC, ETH/ETC, ETH/EOS, ETH/GNO

EUR SEPA - 0,09€

USD (Yerel) - 5$

USD SWIFT - 60$

EUR SWIFT - 60€

JPY (Yerel) - 300¥

CAD (Yerel) - 10$ CAD

Gemini

ETH/USD

 

ETH/BTC

Ücretsiz (Ayda en fazla 30 ücretsiz çekim)

Bitfinex

ETH/USD

 

ETH/BTC

Banka havalesi - 0.1% (en az 20 USD/EUR)

Ekspress banka havalesi - 1% (en az 20 USD/EUR)

Bittrex

ETH/gerçek para paritesi yok

 

ETH/BTC, ETH/USDT

Ücretsiz

Cex.io

ETH/USD, ETH/EUR, ETH/GBP

 

ETH/BTC

VISA - 3.80$/3.50€/2.90£

MasterCard - %1.2 + 3.80$/3.50€/2.90£

Banka havalesi - 50$/25€/30£

SEPA - 10€

İletişim: admin@komsukazani.com