BiTCOiN
BTC

ICO Token Nasıl Satın Alınır?

ICO Token Nasıl Satın Alınır?


Günde sadece birkaç dakikalığına online haber mecralarını okuyan biri bile olsanız, ICO'ları mutlaka duymuşsunuzdur. Yeni internet çılgınlığı olarak tarif edilen ICO'lar, insanların en çok tav oldukları konuya eğiliyor, kısa yoldan büyük kârlar elde etmeyi vadediyorlar.

Biz bu yazıyı hazırlarken, coinmarketcap.com sitesindeki verilere göre 1.530 kripto para birimi listeleniyordu. 3 Eylül 2017'de yayımlanan bu makalede ise, toplam sayının 848 olduğu belirtilmişti. Yani, her gün ortalama beş yeni coin ortaya çıkmış…

Sayıları o kadar çok ki, yatırımcılar seçim yapmakta zorlanıyor. Önemli ve faydalı projeleri olan birçok ciddi ICO, para toplamak için piyasada yer bulmaya çalışıyor. Ancak aynı zamanda birçok girişimci, Shiba Inu'yu coin’lerinin maskotu olarak seçip Dogecoin gibi sıra dışı yöntemlerle yatırımcıların dikkatini çekmeye çalışıyor. Hem yatırım olanağı sunmak hem de siyasi bir görüşü desteklemek isteyenler Putincoin veya Trumpcoin gibi projeler geliştiriyorlar. Hatta kendi web sitesi üzerinden ICO kavramını eleştiren “Useless Ethereum Token – (Yararsız Ethereum Token’ı)” bile var. Üstelik bu projeleriyle para bile toplamayı başardılar.


Yukarıdaki tabloda görebileceğiniz üzere, en başarılı olan ICO'lardan bazıları, erken dönem yatırımcılarına çok yüksek getiri sağlayabiliyor.

Özellikle şirketlere, girişimlere ve onları organize eden kişilere daha büyük temettüler sağlıyorlar. Wall Street Journal’da yayımlanan rapora göre, dünyadaki ICO (Initial Coin Offering – İlk Token Arzı) projeleriyle toplanan fon miktarı 4 milyar doları aştı. Bunların çoğu 2017 yılında gerçekleşti. 2016'nın sonunda bu sayı sadece 225 milyon dolar seviyesindeydi.
 

İletişim: admin@komsukazani.com