BiTCOiN
BTC

Ripple iyi bir yatırım mı? Ripple ne kadar yükselir?

Ripple iyi bir yatırım mı? Ripple ne kadar yükselir?

Ön açıklama: Yüzde 100 güvenli yatırım diye bir şey yoktur ve her kararın kendine has riskleri vardır. Konu ne olursa olsun, karar size aittir. Yine de, aşağıda size yardımcı olacak bazı artı ve eksileri sıraladık.

Ripple'ın artıları:

  1. Daha önce de vurguladığımız gibi, Ripple birçok bankanın güvendiği resmi bir kurum. İsimsiz şirket tarafından geliştirilen sıradan bir Blockchain oluşumu değil.

  2. Tüm token’lar başlangıç aşamasında zaten oluşturulduğu için, Ripple ağında enflasyon gibi bir olgu yok.

  3. Bankalar işlem platformu olarak Ripple’ı kullandıkça, XRP'nin değeri de o kadar yükselecektir. Gün gelir de tüm bankalar, birleşik banka para birimi olarak XRP’yi kullanmaya karar verirse, Ripple’ın erken döneminde yatırım yapanlar büyük bir servet sahibi olacaktır.

Ripple'ın eksileri:

  1. Fazlasıyla merkezileştirilmiş olması. Kripto para birimlerinin ana fikrinin, kontrolü merkezden alıp topluluğa vermek olduğunu biliyoruz. Gelgelelim Ripple platformunda tüm token’lar zaten başlangıç aşamasında oluşturulduğu için, ne zaman ve ne kadar ölçüde token’ın kullanıma açılacağına geliştiriciler karar verebiliyor. Yani, kabaca tanımlamak gerekirse geleneksel bir bankaya yatırım yapmaktan pek bir farkı yok.

  2. Merkezi yapısının yanı sıra Ripple Labs, toplam token’ların yüzde 61'ine sahip olduğu için zaten başlı başına tekel durumda.

  3. Açık kaynaklı olması. Aslında bu akıllıca bir hamle olarak gözükse de, koda kolayca erişilebildiği için sistemi hacklemeye çalışan birçok insanın ortaya çıkabileceği aşikar. Bazıları başarılı da olabilir.
     

İletişim: admin@komsukazani.com