BiTCOiN
BTC

Uzmanların Ripple yorumları nasıl?

Uzmanların Ripple yorumları nasıl?

Ripple hakkında görüşlerini bildiren uzmanlardan, Ripple ve XRP yorumları…

Pinnacle Brilliance Systems Inc. CEO’su ve Baş Sistem Tasarımcısı Roman Guelfi-Gibbs:

“Ripple kesinlikle 2018’de yükselme potansiyeline sahip, ancak bu yükselişin 2019’da gerçekleşmesinin daha muhtemel olacağını düşünüyorum. Piyasa, XRP gibi farklı algoritmalarda kodlanan projeler gözlemledikçe, ETH muhtemelen ikinci plana atılmaya başlanacak. Piyasaların bunu sindirmesi biraz zaman alacaktır. Dolayısıyla bu durumun gerçekleşmesi için 2019'un daha uygun olacağını tahmin ediyorum. Tabii ki kripto dünyasında her şey olabilir, bu yüzden yakından takip edin.”

Global Blockchain Technologies Başkanı Shidan Gouran:

“Kripto para ekosisteminde Ripple’ın bir ya da iki kademe yukarı çıkması 2018 yılı için pek mümkün değil. Bunun üç nedeni var: Birinci neden, kripto para ekosisteminin tepesinde yer alan üç para biriminin, toplam işlem hacmine olan oranı. Bitcoin’in işlem hacmi 191 milyar doların üzerinde. Ethereum 84 milyar doların üzerinde ve Ripple 35 milyar dolar dolaylarında. Ethereum’u yerinden etmek için, yaklaşık 49 milyar dolarlık açığı kapatmak gerekiyor. Bu meblağ, İzlanda'nın tüm ulusal GSYİH’sının iki katından fazla. İkinci sebep, Ripple kullanım senaryolarının günlük harcamalar için değil, çoğunlukla varlık ticareti için geliştirilmesi. Tüketicinin kripto para birimleri konusundaki farkındalığı 2018 ve sonrasında belirgin şekilde artacağından, kitlelerin ilgisi sadece yatırım işlemleri için değil, para birimi olarak kullanılabilecek kripto para birimleri üzerinde olacaktır. Son olarak Ripple, fiat (geleneksel) para birimleri ile satın alınamadığından, XRP edinmek için Bitcoin ve Ethereum gibi mevcut kripto para birimlerini almak gerekiyor. Bu durum, Bitcoin ve Ethereum'a olan talebi beslemeye devam etmek anlamına geliyor. Haliyle piyasanın ilk iki sırasındaki kripto para biriminin konumlarını sağlamlaştırmaktan başka işe yaramayacak.”

Long Island Üniversitesi Yardımcı Direktörü John-Paul McCaffrey:

“Şu anda Ripple (XRP) ile fiat para birimini takas edecek bir platform olmamasına rağmen, bu düşündüğünüzden daha kısa sürede değişebilir.”

İrlanda merkezli FinTech girişiminin SeedUps'un CSO'su Samson Williams:

“Bu bir kripto para birimi değil, bankaların çocuğu. Bu yüzden 2018 resesyonundan faydalanacaktır.”

İletişim: admin@komsukazani.com