BiTCOiN
BTC

Bitcoin ile ne satın alınabilir?

Bitcoin ile ne satın alınabilir?

Bitcoin 2009 yılında ilk tanıtıldığında nerede ve nasıl harcanabileceği açık değildi. Şimdi ise neredeyse her şey için kullanılabilir. Microsoft ve Dell gibi büyük şirketler bazı ürünleri ve dijital içerikleri için Bitcoin ile ödeme kabul ediyor. Bitcoin ile ödeme yaparak AirBaltic ve Air Lithuania gibi havayolu şirketleri ile uçabilir, Theatre Tickets Direct'ten tiyatro bileti satın alabilir, Honest Brew'dan butik bira satın alabilir ve daha pek çok hizmetten yararlanabilirsiniz. Bitcoin 'i aynı zamanda otel ve mülk ödemeleri yapmak, bar ve restoranlarda hesap ödemek, arkadaşlık sitelerine üye olmak, hediye kartı satın almak, online bahis oynamak ve bağış yapmak için kullanabilirsiniz. Yasadışı maddelerden lüks ürünlere kadar her şeyi satan çeşitli pazarlar da bulunuyor.

Bitcoin görece olarak yeni ve karmaşık bir ödeme türü, bu nedenle ödeme seçeneklerinin kısıtlı olması oldukça doğal. Yine de her geçen gün daha fazla işletme -butik kahve dükkanlarından piyasanın devlerine kadar- Bitcoin ile ödeme kabul ediyor.

Dahası, Bitcoin sürekli dalgalanan kur nedeniyle yatırım için önemli bir fırsat haline geldi. Dengesiz ve yasal olarak pek de tanınmayan bir para birimi olmasına rağmen geçtiğimiz yıl değeri neredeyse 5 bin dolara ulaşarak yedi kat arttı.

İletişim: admin@komsukazani.com