BiTCOiN
BTC

Nasıl Bitcoin alınır?

Nasıl Bitcoin alınır?

Bitcoin almanın en kolay yolu satın almak. Bitcoin borsalardan alınabilirken pazarlardaki diğer insanlardan direkt olarak da alınabilir. Bitcoin satın alırken nakit, kredi veya banka kartı, hatta diğer kripto para birimleri ile ödeme yapılabilir. Fakat öncelikle bir Bitcoin cüzdanına sahip olmalısınız.

Cüzdan olarak online cüzdan veya bilgisayarınızın sabit diskinde bulunacak olan yazılım cüzdanı olarak iki ana gruba ayrılabilecek birçok seçenek mevcut. İki seçenek de yüzde yüz güvenli değil; online cüzdanın hacker saldırısına uğraması mümkünken sabit diskinizin de bozulma ihtimali var. Aynı zamanda tüm Blockchain'i kapsaması gereken devasa depolama kapasitesi nedeniyle oldukça basitleştirilmiş mobil cüzdanlar ve dijital olarak saklanmayan iki QR koduna sahip, bu nedenle siber saldırılardan ve donanım hatalarından tamamen korunan donanım cüzdanları ve kağır cüzdanlar da birer seçenek.

Bir diğer seçenek de madencilik. Sadece birkaç yıl önce yeterince güçlü bir bilgisayara sahip herkes Bitcoin madenciliği yapabilirdi, fakat işler değişti. Bitcoin'in artan popülerliği ve döviz kuru özel donanımlara sahip büyük şirketleri de oyuna çekti, bu sebeple kaydedeğer ölçüde Bitcoin madenciliği yapmak için gereken enerji ve zorluk oldukça arttı. Bunun yanında oluşturulması gereken Bitcoin miktarı da günden güne azalıyor.


İletişim: admin@komsukazani.com