BiTCOiN
BTC

5. White paper yazın

5. White paper yazın

White paper (teknik doküman), projenizin mümkün olan tüm ayrıntısını tanımlayan teknik bir belgedir. Kelimenin tam anlamıyla dokümanın her şeyi kapsaması gerekir. Pazar analizi, projeye ilişkin vizyonunuz, gelişim stratejisi, mimari, hedefler, token dağıtımı hakkında bilgiler, yasal konular, mevcut kaynaklarınız, ekibinizin tanıtılması, erken dönem yatırımcılar ve danışmanlar gibi tüm konular bu dokümanda yer almalıdır.

Nasıl white paper yazılacağına dair detaylı bilgi almak için hazırladığımız rehbere buradan ulaşabilirsiniz.
 

Şurası kesin ki, projenizin teknik dokümanı her yatırımcının ilgisini çekmeyecektir. White paper’ı baştan sona on kişi ya okur ya okumaz. Yine de, teknik dokümanınızla tatmin etmeniz gereken o bahsi geçen on kişi, ICO'nuzun başına ciddi sorunlar açabilir.

Blockchain teknolojisini yakından takip edenler, genellikle teknik açıdan büyük uzmanlığa sahiptirler. Ekosistem içinde önde gelen ve değerli insanlar vardır. Blockchain projelerini değerlendiren ve on binlerce insanın fikrine öndelik eden kişiler bulunur. Eğer projenizin duyurulması için PR çalışması yürütüyorsanız ve projenizde bazı belirgin kusurlar varsa, bahsini ettiğimiz bu insanlar kusurları ortaya çıkarma şanslarını asla kaçırmazlar.
 

İletişim: admin@komsukazani.com