BiTCOiN
BTC

Bilgisayar cüzdanları

Bilgisayar cüzdanları

Bilgisayar cüzdanları bilgisayarınızda veya laptopunuzda çalışır. Tüm Ethereum blockchaini indirebilir ya da hafif versiyon kullanabilirsiniz. Hafif versiyon daha kolay olsa da, tam versiyon madencilere veya düğümlere ihtiyaç duymadan işlemleri kendi onayladığı için daha güvenlidir.


Bilgisayar cüzdanlarını kurmak ve kullanmak kolaydır, kullanışlı ve güvenlidirler çünkü sadece indirildikleri bilgisayardan kullanılabilirler. Ancak internete bağlı oldukları için bilgisayarınızın güvenli olduğuna ve zararlı yazılımlar barındırmadığına emin olmalısınız. Ek olarak, bilgisayarınız çalınırsa fonlarınızı kaybetmek gibi büyük bir risk söz konusu.

En iyi bilgisayar cüzdanlarından bazıları: 

  • Exodus — Kullanımı kolay, kullanıcı dostu arayüze sahip, anahtarları makinenize kaydeden çoklu para birimi cüzdanı. ShapeShift entegrasyonu vardır, dolayısıyla kripto paralarınızı uğraşsız bozdurabilirsiniz. Ancak Exodus tamamen açık kaynaklı değil, yani kodun bazı kısımları topluluk tarafından görüntülenemiyor.
  • MetaMask — Google Chrome eklentisi olmasına karşın anahtarları makineye kaydediyor, dolayısıyla da bilgisayar cüzdanı sınıfına giriyor. Kullanımı oldukça kolay ve bu cüzdanla Ether gönderebilir, alabilir ve depolayabilirsiniz. Ek olarak, içinde diğer ademi merkezi uygulamalar kullanmanıza da olanak sağlıyor.
  • Atomic — Popüler bir gözetimsiz cüzdan, MacOS, Windows ve Linux işletim sistemlerinde mevcut. Anahtarlar cihazınızda saklanıyor. Atomic akıcı arayüzüyle 500’den fazla coin ve token destekliyor. Ek olarak, Atomic anında değişim ve kripto satın alma seçenekleri de sunuyor.
  • Mist — Resmi bir Ethereum cüzdanı, yani kullanırken güvenlik konusunda endişelenmenize gerek yok. Exodus’a benziyor ama biraz daha az kullanıcı dostu. Aynı şekilde içinde ShapeShift entegrasyonu mevcut.
İletişim: admin@komsukazani.com