BiTCOiN
BTC

Ethereum Cüzdan Rehberi: Mobil, Web, Bilgisayar, Donanım

Ether ticaretine başlamadan önce bunları saklayacak bir yere ihtiyacınız var. Temel olarak bu paralarınızı depolayabileceğiniz, kolayca işlem yapmanızı sağlayan ve istediğiniz zaman bakiyenizi kontrol etmenize izin veren bir yazılım.

Ethereum cüzdanlarının sıradan cüzdanlar gibi çalışmadığını belirtmek gerek. Ether cüzdanınızda veya herhangi bir yerde bulunmuyor. Ether, tıpkı diğer tüm kripto paralar gibi, herhangi bir somut forma sahip değil. Var olan tek şey blockchain’deki kayıtlar ve cüzdanınız da işlemleri sağlamak için blockchain ile iletişim kuruyor.

Daha fazlası: Blockchain Teknolojisi Nasıl Çalışır

Cüzdanların büyük küçük harfe duyarlı rastgele harf ve sayı dizilerinden oluşan açık anahtarları bulunur. Eğer biri size Ether göndermek isterse, bu adresi yani açık anahtarı kullanarak coin’lerin sahiplik hakkını size aktarırlar.

Cüzdanınızda saklanan ise ‘özel anahtarınız’; sizinle paylaşılan coin’lere ulaşmak ve işlemleri onaylamak için ihtiyacınız olan parola. Tabii ki Ether hırsızlığından korunmak için özel anahtarınızın gizli tutulması gerekiyor.Açık ve özel anahtarlar çifttir, yani herhangi bir işlem için iki sayı ve harf dizisinin de eşleşmesi gerekir.
 

İletişim: admin@komsukazani.com