BiTCOiN
BTC

Kendi cüzdanınızı yapmak

Kendi cüzdanınızı yapmak

Kendi cüzdanınızı yaratmak kolay sayılabilir, özellikle de Ethereum platformunun sunduğu resmi cüzdan servisi MyEtherWallet ile. Kurulumu ise şu şekilde:

Web sitesine girdikten sonra karşınıza birkaç güvenlik hatırlatması çıkacak. Size sistemi detaylı şekilde anlatacağı ve paranızı korumak için neleri yapmanız, neleri yapmamanız gerektiği konusunda ipuçlar vereceği üzere, biraz zaman ayırıp bu uyarıları okuyun.

Okumanız bittikten sonra, parola oluşturma ve yeni bir cüzdan ayarlama seçeneğini göreceksiniz. Yeterince güçlü bir parola oluşturduktan sonra, anahtar dosyanızı indirme seçeneğiniz olacak. Kripto para ticareti dünyasında tedbiri elden bırakamazsınız, o yüzden indirip güvenli bir yerde saklamanız önerilir.

Sıradaki adım çok önemli: özel anahtarınızı saklayın. Yedekleyin, ezberleyin, kağıda yazıp kasaya koyun. Kaybetmeyeceğinize ve başkasının eline düşmeyeceğine emin olmak için ne gerekiyorsa yapın.

Sonrasında özel anahtarınızı kopyalayıp yapıştırarak veya anahtar dosyanızı yükleyerek cüzdanınızı açabilirsiniz. Cüzdanınızı açmak için başka yöntemler de mevcut ancak bunlar yeni kullanıcılar için en uygun olanlar.


İşte hazırsınız. Cüzdanınıza ne zaman erişim sağlamak isterseniz, tek yapmanız gereken web sitesinde kendinizi yetkilendirmek. Buradan, bakiyenizi ve cüzdanınızın açık adreslerini görebilirsiniz.

Yukarıdaki rehber en kolay ve en yaygın Ether cüzdanını kurmaya yönelik. Çeşitli başka birçok cüzdan seçeneği mevcut, her birinin kurulum süreci ise birbirinden biraz farklı.

İletişim: admin@komsukazani.com