BiTCOiN
BTC

Mobil cüzdanlar

Mobil cüzdanlar

Mobil cüzdanlar, namı diğer hafif cüzdanlar, çalışmak için tüm blockchain’i indirmenize gerek duymuyor. Bunun yerine ağın mevcut haliyle ilgili madencilerin veya düğümlerin gönderdiği tutarlı bilgilere dayanıyorlar. Bu cüzdanlar her an her yerde, mobil bağlantınız olduğu sürece, Ether’inize erişim sağlamanıza imkan sağladıkları için hareket halindeyken kullanıma bire bir. Ancak bu cüzdanlar ‘hafif’ oldukları için, saldırıya daha açıklar.


Bu yazı yazılırken en popüler ve en beğenilen Ethereum uyumlu mobil cüzdan Jaxx. Windows, MacOS ve Linux bilgisayarların yanı sıra, iOS ve Android işletim sistemli telefonlarda da mevcut. Cüzdanın en önemli özelliği, özel anahtarların cihazdan hiç çıkmıyor olması. Kayıt veya özel bilgi sağlamanıza gerek yok.

Bir diğer beğenilen seçenek ise Coinomi; anahtarlarınızı cihazınızda saklıyor ve 18 farklı coin, 214 token depolamanıza olanak sağlıyor. Ek olarak, kripto paralar arası anında dönüşüm sunuyor. Şu anda sadece Android sürümü bulunmakta ve yakın gelecekte iOS versiyonu da kullanıcılara sunulacak.

Atomic de popüler bir  gözetimsiz çoklu para birimli Ethereum cüzdanı; akıcı arayüzüyle 500’den fazla coin’i destekliyor. Atomic cüzdan MacOS, Windows, Linux, Android ve iOS platformlarında mevcut. Mnemonic seed ile korunan kullanıcı dostu arayüz ile ETH alabilir, bozdurabilir, yönetebilir ve güvenle saklayabilirsiniz. Özel anahtarlar cihazınızda şifrelenir ve sadece sizin erişiminiz olur.

İletişim: admin@komsukazani.com