BiTCOiN
BTC

Ether nasıl elde edilir

Ether nasıl elde edilir

Ether elde etmenin iki ana yolu vardır: satın almak ve madencilik.

Ether satın almanın en yaygın ve en kolay yolu, borsalar aracılığıyladır. Tek yapmanız gereken yetki alanınızda hizmet veren ve Ether ticareti yapan bir borsa bulmak, hesap oluşturmak ve banka hesabınız, EFT veya banka kartınızla Ether coin’i almak. Sonrasında bunların da borsa, Ethereum’un yerel Mist tarayıcısı veya diğer özel hizmetlerce sunulan cüzdanlarda saklanması gerekiyor.

Alternatif olarak, kişiler arası takasla da, Bitcoin veya diğer kripto para birimleri de dahil, anlaştığınız bir para birimiyle ödeme yaparak Ether elde edebilirsiniz. Bu işlem hem internet üzerinden hem de yüz yüze yapılabilir. Kişiler arası takas Bitcoin kullanıcıları arasında oldukça yaygın. Ancak sınırsız Ether kaynağı ve Ethereum platformunun kullanıcı gizliliğini sistemin önüne koymaması sebebiyle, Ether genellikle borsalardan alınıyor.

Ether coin’i elde etmenin bir diğer yoluysa madencilik. Ethereum madenciliği çalışma ispatı kullanıyor, yani madenciler bilgisayar güçlerini karmaşık bir matematik problemini çözmek için kullanarak ağ içindeki bir eylem bloğunu doğrulayarak ‘mühürlüyorlar’. Bu işlemi başarıyla tamamlayan madenciler, her bir blok için ödül alırlar.

İletişim: admin@komsukazani.com