BiTCOiN
BTC

Ethereum’un geleceği

Ethereum’un geleceği

Ethereum, tıpkı Bitcoin gibi yıllardır piyasada olsa da, daha yeni yeni medyanın ve genel toplumun dikkatini çekmeye başladı. Birçok uzman sadece internetin değil, yüzyıllardır var olan sektörlerin ve hizmetlerin de işleme şeklini kökünden değiştireceğine inanıyor.


Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin, tahminleri konusunda oldukça dikkatli ve mütevazı. Yakın zamanda verdiği bir röportajda, teknik meseleler ve güvenlik geliştirmeleriyle Ethereum’u lider blockchain platformu tutmaya kararlı olduğunu belirtti.

21.co CEO’su Balaji Srinivasan, yakın zamanda Ethereum’un önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde hala aramızda olacağına dair inancını dile getirdi. Blockchain’in kurucusu Peter Smith, Ethereum’un altyapı uygulamalarını ‘büyüleyici’ olarak nitelendirirken, platformun gayrimenkul gibi sigorta sistemlerini baştan yaratmada ciddi bir şansı olduğunu belirtirken, bunun tek bir örnek olduğunun da altını çizdi.

Genel olarak, kripto para uzmanları arasında Ethereum’un geleceğine dair görüşler oldukça olumlu. Ancak, hem Bitcoin’in hem de Ether’in başarısına, istikrarına ve projelerin arkasındaki teknolojilerin tartışmasız önemine karşın, birçok geleneksel finans uzmanı iki kripto paranın da yaklaşan düşüşünü tahmin ediyor.

İletişim: admin@komsukazani.com