BiTCOiN
BTC

Ethereum ne için kullanılır?

Ethereum ne için kullanılır?

Öncelikle, Ethereum geliştiricilerin ademi merkeziyetçi uygulamalar oluşturmalarına ve yayınlamalarına olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra, merkezi uygulamalar Ethereum platformunda ademi merkeziyetçi hale getirilebilir. Ethereum platformunun uygulama oluşturma için potansiyeli, yaratıcının yaratıcılığından başka engel tanımıyor.


Ademi merkeziyetçi uygulamaların şirketler ve müşterileri arasındaki ilişkiyi tamamen değiştirme potansiyeli var. Günümüzde sadece emanet veya ister hizmet ister ürün olsun, takas işlemleri için platform sağlayarak komisyon alan birçok hizmet var. Öte yandan, Ethereum’un blockchain’i müşterilere aldıkları ürünün kaynağını takip etme imkanı ve akıllı sözleşmelerle iki tarafa da aracı olmadan hızlı ve güvenli takas imkanı sunuyor.

Blockchain teknolojisi başlı başına köklü sözleşmeli sektörler ve web tabanlı hizmetler için devrim yaratma potansiyeline sahip. Örneğin, ABD’deki sigorta sektörü 7 milyar dolardan fazla bir paraya sahip ve bu para Blockchain ile daha adil ve şeffaf dağıtılabilir. Ek olarak, akıllı sözleşmelerin devreye girmesiyle, müşteriler sigorta tazminat taleplerini çevrimiçi olarak yapabilir, talep tüm kriterleri karşıladığı taktirde anında otomatik ödeme alabilirler.

Temel olarak Ethereum Blockchain güven, şeffaflık, güvenlik ve etkililik temel prensiplerini tüm hizmet, iş ve sektöre getirebilir.

Ethereum ayrıca Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) oluşturmak için de kullanılabilir, bunlar da bir lider olmadan, şeffaf ve bağımsız şekilde çalışır. DAO’lar programlama dili ve blockchain’e yazılmış akıllı sözleşmelerce çalışır. Kişi ya da gruplara ve bir organizasyonun merkezi yönetimine olan ihtiyacı tamamen ortadan kaldıracak şekilde tasarlanmıştır.

DAO’ların sahibi, coin satın alan insanlardır. Ancak coin sayısı hisse veya sahiplik ile eşdeğer değildir. Bunun yerine, coin’ler insanlara oy hakkı veren katkılardır.

İletişim: admin@komsukazani.com