BiTCOiN
BTC

Para çekmek

Para çekmek

Online olarak Bitcoin satıyorsanız para çekme problemiyle kaçınılmaz olarak karşılaşacaksınız. Para çekmek için en yaygın yol uluslararası telehavale ve önde gelen borsaların çoğu bu yöntemi destekliyor. Bazı borsalar ise kredi ve banka kartı ile çekimi kabul etmeye başladı.

Alternatif olarak para Avrupa Tek Ödeme Alanı (SEPA) ile çekilebilir. SEPA, Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasındaki Uluslar arası gönderimi kolaylaştırmak için tasarlanmış bir sistem. Avrupa'daki bazı kripto para borsaları bu çekim yönetimini kabul ediyor.

Yine de bu sistemlerin hiçbiri mükemmel değil. İşlemler genellikle çok uzun sürüyor; ülkeye ve gönderilen miktara göre değişmekle beraber dört gün sürebiliyor. Bu sistemlerin ikisi de ek ücret talep ediyor. Örnek olarak, Barclays SEPA ödemeleri için işlemin ne kadar hızlı olmasını istediğinize bağlı olarak 25-50 pound arası bir ücret talep ediyor. Aksine HSBC online bankacılık yoluyla yapılan SEPA ödemelerinde yalnızca 4 pound ücret istiyor. HSBC'nin Bitcoin ve diğer dijital paralarla ilgili parayla çalışmayı reddetmekle bilindiğini de unutmamak gerek.

İletişim: admin@komsukazani.com