BiTCOiN
BTC

Borsadan Ether almak

Borsadan Ether almak

Ether almanın en kolay ve en yaygın yolu, borsa aracılığıyla. Bitcoin’den sonra, en değerli, istikrarlı ve bilinen kripto para Ether, dolayısıyla çevrenizde Ether kabul eden bir çevrimiçi borsa bulmak çok da zor değil.

Öncelikle, bir borsaya kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt olmadan önce, ülkenizde hizmet verdiğinden ve kullanacağınız para birimini kabul ettiğinden emin olun. Kayıt süreci bazı kişisel detaylarınızı sağlamanızı da gerektirecek.

Çoğunlukla, para yatırılacağı veya çekileceği zaman kimlik kontrolleri yapılıyor. Bu kontrollerden geçmek için de muhtemelen fotoğraflı kimlik ve adres teyiti sağlamanız gerekecek. Bunlar Müşterini Tanı (KYC) ve Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesi (AML) mevzuatlarına uygun olarak yapılır.

Tüm gerekli kontrollerden geçtikten sonra, para yatırmak için yöntem seçmeniz gerekecek. Borsadan borsaya değişen çeşitli yöntemler mevcut. Bunların arasında bankalar arası EFT, kredi ve banka kartıyla ödeme, SEPA veya PayPal ödemeleri mevcut. Genellikle, kullandığınız yönteme bağlı olarak, borsa tarafından uygulanan küçük bir işlem ücreti olabilir. Bu ücretlendirmeler hakkında bilgi, borsanın web sitesinde veya ‘hakkında’ sekmesinde yer alır.

Borsaların büyük çoğunluğu Amerikan Doları ve Euro kabul ederken, İngiliz Sterlini, Rus Rublesi, Çin Yuanı, Japon Yeni gibi kurları kabul eden borsalar da mevcuttur. Yatırdığınız miktarın borsa hesabınızda gözükmesi, seçtiğiniz ödeme metoduna ve kura bağlı olarak, genellikle en az birkaç saat sürer.

Para borsa hesabınıza geçtiği anda alım/satım işlemlerine başlayabilirsiniz. Bu işlemin kullanıcı dostu olması borsaya bağlıdır, çoğu bu işlemi mümkün olduğunca kolay kılmak için uğraşmaktadır. Mevcut değer, piyasa değeri ve ilgili haberler gibi her türlü değerli bilgiyi borsanızın web sitesinden edinebilirsiniz. Ether elde ettikten sonra seçtiğiniz bir cüzdana çekmeniz önerilir. Bu rehber daha sonra Ether depolamanın çeşitli yollarını anlatacak.

Aşağıda Ethereum kabul eden bazı borsaların listesini görebilirsiniz:

İsim

Ülke

Para Yatırma

Asgari Alım

GDAX

Küresel

Banka havalesi

$1

Bitfinex

Küresel

Banka havalesi

$10

Bithumb

Güney Kore

Banka havalesi, Kredi ve Banka kartı, Hediye kartı

-

Binance

Çin

Banka havalesi

$1

Bitstamp

Küresel

Banka havalesi, Kredi ve Banka kartı

$5

Kraken

Küresel

Banka havalesi

$5

Etoro

Küresel

Banka havalesi, Kredi ve Banka kartı, PayPal ödemesi

$200

Coinbase

Küresel

Banka havalesi, Kredi ve Banka kartı

$1

BitPanda

Küresel

Banka havalesi, Kredi ve Banka kartı

$25

Gemini

Küresel

Banka havalesi

$1

İletişim: admin@komsukazani.com