BiTCOiN
BTC

Ethereum ATM

Ethereum ATM

Ether satın almanın alternatif bir yolu da Ethereum ATM’leri kullanmak. Küçük miktarlarda alım yapmak isteyen kullanıcılar, tüccarlar ve yatırımcılar için belki de en ideal yöntem. Kripto para ATM’lerinin çoğunluğu işlemleri oldukça küçük miktarlara sınırlandırarak, Müşterini Tanı ve Kara Para Aklamayı Önleme mevzuatlarına uyma gereksinimini ortadan kaldırıyor; dolayısıyla kimlik doğrulamaya gerek kalmıyor.


Kripto para ATM’lerini kullanmadan önce, bir cüzdanınız olmalı. Farklı türden Ethereum cüzdanları ve bunları ayarlamak bu rehberin ilerleyen bölümlerinde anlatılacak.

Cüzdan edindikten sonra, size en yakın Ether işlemlerini yapan ATM’yi bulmanız gerekiyor. CoinATMRadar isimli bir hizmet, kripto para ATM’lerinin kapsamlı bir listesini ve haritasını gösteriyor. Hizmet her ne kadar Bitcoin ATM’lerine odaklansa da, haritadaki arama seçeneğinden Ether ve bazı diğer büyük kripto para birimlerini satan yerel ATM’leri bulabilirsiniz.

Size en yakın ATM’yi bulduktan sonra, cüzdanınızın QR kodunu bulun ve ATM’nin makinesine okutup taratın. Sonrasında paranızı ATM’ye yatırdıktan sonra alacağınız Ether miktarını onaylayıp işlemi tamamlayın. Satın aldığınız Ether, verdiğiniz adrese gönderilir. İşlem genelde 30 dakika sürse de, bazı durumlarda birkaç saate kadar sürebilir.

İletişim: admin@komsukazani.com