BiTCOiN
BTC

Güvenli Ethereum aktarımı

Güvenli Ethereum aktarımı


Ethereum ağının en önemli özelliklerinden biri de geri dönüşü olmayışı; fonlar gönderildikten sonra geri almanın veya işlemi geri çevirmenin bir yolu yok. O yüzden çok uzun ve küçük/büyük harfe duyarlı olduğu için adresi asla kendiniz yazmayın. Küçücük bir hatayla varlıklarınız sonsuza dek kaybolabilir. Dolayısıyla işlemleri onaylamadan önce tüm detayları en az iki defa kontrol edin.

Borsa cüzdanlarında yüksek miktarda Ether saklamaktan kaçının. Borsa cüzdanlarının kontrolü temel olarak borsalardadır, dolayısıyla yaşanabilecek saldırılardan, hatta borsanın kendi dolandırıcılıklarından korunamazsınız. Bilgisayar, çevrimiçi ve mobil cüzdanlar daha güvenli seçenekler. Büyük miktarda Ether depolamayı planlıyorsanız, donanım cüzdanına yatırım yapmayı düşünün.

Mümkün oldukça fazladan güvenlik adımları ekleyin: ikili doğrulama, çoklu imza cüzdanları, PIN kodları ve benzeri. Son olarak da, özel anahtarınızın Ether'inize ulaşmanın tek yolu olduğunu unutmayın. Çalınmamasına ve kaybetmemeye fazladan özen gösterin.

İletişim: admin@komsukazani.com