BiTCOiN
BTC

ico için Nem


NEM

2015 yılında hayata geçen NEM, kurumsal kripto para ve blockchain platformu. Java dili kullanılarak tamamen sıfırdan yazılmış olan NEM’in, C++ sürümü de yapım aşamasında. Platformun sahip olduğu blockchain yazılımı, Japonya'da yer alan birkaç özel şirket ve ticari kurum tarafından test edilen ticari bir blockchain sistemi olan Mijin tarafından alınmıştı.

Platform, blockchain teknolojisine birçok yeni özellik kazandırdı. Bunlar arasında çoklu imza destekli hesap, şifreli mesajlaşma, itibar sistemi ve önem kanıtı (Proof-of-Importance – PoI) algoritması yer alıyor. Bahsini ettiğimiz PoI algoritmasında kullanıcının önemi; sahip olunan token adedi ve cüzdan üzerinden yapılan işlem sayısına göre belirleniyor.

NEM geliştiricilerinin ifadesine göre platform, saniyede 4.000 işlem ile piyasadaki en yüksek sayıya ulaşmış durumda. Dahası, platformu tercih eden geliştiriciler, geniş özelleştirme olanaklarından faydalanabiliyorlar. Geliştiriciler, merkezi olmayan kimlik doğrulama sistemi gibi ihtiyaç duydukları özellikleri diledikleri gibi blockchain’e ekleyebiliyorlar. Bu özellik, kendi akıllı sözleşmelerini uygulamak isteyen projeler ve kullanıcılar için son derece yararlı oluyor.

NEM platformu üzerinde başarı elde etmiş en önemli ICO'lar arasında, 14 milyon dolar toplayan Dimcoin ve 10,9 milyon dolar elde eden Loyalcoin projeleri var.

İletişim: admin@komsukazani.com