BiTCOiN
BTC

ico için Neo

NEO

NEO (eski adıyla Antshares), Çin menşeli bir platform. Eğer kripto para tarihinden bir şey öğrendiysek rahatlıkla söyleyebiliriz ki, bu adamlar çok farklı bir yoldalar.

Hepimiz biliyoruz ki hükümetlerin kripto para birimleri ve ICO'lara karşı tutumu nispeten olumsuz, ancak büyük kurumlar ve bankalar blockchain teknolojisinin potansiyelinden heyecan duyuyorlar.

Bu nedenle NEO, her zaman düzenlemelere tam olarak uymaya önem veriyor. Ayrıca platformun Çin iş dünyası ve hükümeti ile çalışmayı hedefleyen OnChain gibi kardeş şirketi bulunduğu gibi, çok sayıda projeye stratejik destek veren Microsoft China’ya kadar uzanan geniş bir ortaklık ağı bulunuyor.

Platform, “Delegated Byzantine Fault Tolerance – dBFT” ismi verilen delegeli konsensüs protokolü uyguluyor. Geleneksel hissenin kanıtı (Proof-of-Stake – PoS) protokolünün modifiye edilmiş hali olarak düşünülebilir. Muhasebeci olarak tanımlanan NEO token sahipleri, delegeler adına oy kullanabiliyor ve ağın herkes için çalışmasını sağlıyorlar.

Bu protokolde, herhangi bir işlemi onayı için çok sayıda node’dan haber bekleme gereği  olmadığından, ağın saniyede işlem gücü yaklaşık 1.000’e ulaşıyor. Öte yandan bu yaklaşımda, kayıt tutan node’ların çoğunluğu NEO ekibi tarafından işletildiği için protokol asla merkezi olmayan bir ağ haline dönüşmeyecek.

NEO'nun ana avantajlarından biri, yazılımcılar tarafından iyi bilinen çok sayıda programlama diline destek vermesi. 

NEO Core ile C# ve Java dili destekleniyorken, NEO platformunu desteklemek için oluşturulan küresel bir açık kaynak geliştirici, tasarımcı ve çevirmen grubu olan City of Zion üzerinde Python ve Javascript desteği bulunuyor.

Yazının hazırlandığı dönemde NEO platformunda neredeyse 30 ICO bulunuyordu. NEO platformu başarı yakalamış ICO'lardan bazıları ve topladıkları yatırımlar şöyle sıralanabilir:

İletişim: admin@komsukazani.com