BiTCOiN
BTC

Bitcoin'in yasaklandığı ülkeler

Bitcoin'in yasaklandığı ülkeler

Bolivya

2014 yılında, El Banco Central de Bolivya, hükümet tarafından çıkarılmayan veya düzenlenmeyen para birimlerini tamamen yasakladı. Banka Bitcoin ve diğer bazı dijital para birimlerinden özellikle bahsetti, ancak yasak tüm kripto para birimleri için geçerli.

Bolivya yetkilileri son zamanlarda kripto para birimi kullanımını engelleyerek, saadet zinciri olarak etiketledi ve 60 kişiyi tutukladı. Beraberinde gelen bir açıklamada, insanlara her türlü dijital para biriminin yasak olduğunu hatırlatmak için eylemin gerekli olduğu vurgulandı.

Ekvador

Ekvador hükümeti, devlet tarafından işletilen yeni bir elektronik para sisteminin kurulması nedeniyle Bitcoin'i ve diğer tüm dijital para birimlerini yasakladı. Proje doğrudan yerel para birimine bağlı olacak şekilde tasarlandı ve hükümet tarafından kontrol ediliyor.

Vietnam

2014 yılında, Vietnam Merkez Bankası, nüfusun ülke içinde Bitcoin kullanmasını açıkça yasaklayan bir bildiri yayınladı. Bu, dijital para kullanımının daha sonra Başbakan tarafından kararlaştırılmasına yönelik önlem olarak yapılmıştı.

Haberlere göre, 2017 Ağustos ayında Vietnam Başbakanı, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin 2018 yılına kadar bir ödeme şekli olarak resmi olarak tanınmasına yol açabilecek bir plana izin verdi.

Bununla birlikte, Ekim 2017'de Vietnam hükümeti bir başka tam dönüş yaptı ve ülkede dijital para kullanılmasını tamamen yasakladı. Ayrıca, 2018’in başından itibaren dijital para birimlerini kullanırken yakalananların para cezasına çarptırılacağı açıklandı.

İletişim: admin@komsukazani.com