BiTCOiN
BTC

Mevzuat geliştiren kuruluşlar

Mevzuat geliştiren kuruluşlar

Diğer pek çok kamu kurumu gibi, ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi, Bitcoin ve diğer dijital para birimleri konusunda çok benimseyici olmadılar.

Ağustos 2013’te, ABD Senatosu çeşitli emniyet teşkilatlarına yazı göndererek kripto para birimleri ile ilgili potansiyel riskler ve tehditler hakkında sorular sordu. Ajansların çoğu, Bitcoin’in yasal kullanımlarını temkinli bir şekilde kabul ederek yanıt verdi.

O zamandan beri, kripto para birimleri konusu hem Senato hem de Temsilciler Meclisi'nde sıklıkla tartışıldı. 2016 yılında, Kongre Blockchain Parti Kurultayı, bu sektöre dair gelecek yasalar oluşturma umuduyla, tüm kongre üyelerini Bitcoin ve blockchain konusunda bilgilendirmek için kuruldu.

2017 yaz sezonunda ABD milletvekilleri, kripto para birimlerini devlet müdahalesinden korumak için ayarlanan bir yasa tasarısı hazırladılar. Tasarı geçerse, yasadışı ticari uygulamalarda kullanılmalarını önlemek üzere konan belirli asgari şartlara uyan bazı kriptoparalar için koruma sağlayacak. Tasarının 2017 Güz döneminde sunulması bekleniyor.

İletişim: admin@komsukazani.com