BiTCOiN
BTC

Ethereum Kazancı

4. Ethereum — %279.843 yatırım getirisi

Kripto para birimleriyle şöyle ya da böyle ilgilenen kişiler bile Ethereum ismini duymuşlardır. Kısaca açıklamak gerekirse Ethereum; kullanıcılarına merkezi olmayan uygulamalar (DApp) oluşturmalarına ve çalıştırmalarına izin veren, aynı zamanda akıllı sözleşme uygulamaları geliştirilmesine ve aktif biçimde kullanmasına olanak tanıyan açık kaynaklı dağıtık defter teknolojisi platformudur.

Platformun geliştiricisi olan Vitalik Buterin, kripto para ekosisteminin belki de en tanınmış kişilerinden biri. Deyim yerindeyse bir poster çocuğu… Öte yandan, Enterprise Ethereum Alliance aracılığıyla platform, dünyanın önde gelen şirketleri de dahil olmak üzere yüzlerce büyük müşteriye sahip. Platform üzerinden, blockchain teknolojisi ve akıllı sözleşmelerin dünya çapında kullanılması için küresel iş birliği yapılıyor.

Ethereum’un ICO'su 2014 yazında yapıldı. Tahmin edileceği üzere büyük bir başarı yakaladı. Ekip toplamda 15,5 milyon dolar fon elde etti. İlk dönemde 0,311 dolar fiyat biçilen token’lardan 50 milyon adet satıldı. Biz bu yazıyı hazırlarken Ethereum 871,8 dolardan işlem görüyordu. 14 Ocak 2018'de Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.377,72 dolara ulaşmıştı.

İletişim: admin@komsukazani.com