BiTCOiN
BTC

lisk coin nedir

8. Lisk — %26.367 yatırım getirisi

Lisk, dünyanın ilk modüler blockchain tabanlı platformu olarak biliniyor. Bunun anlamı, şu anda LSK para birimini barındıran ve platform tamamen kullanıma açıldığında tüm yan zincirler (sidechain) için bir merkez olacak olan bir ana zincire (mainchain) sahip olmasında gizli. Yan zincirler kişisel amaçla geliştirilen blockchain'lere çok benzerler. Lisk’in araçlarıyla kolayca geliştirilebilir ve kullanılabilirler.

Platform, geliştiricilerin kendi uygulamalarını oluşturmalarına, özelleştirilmiş yan zincirlerini ağ üzerine yerleştirmelerine ve hatta ICO'larını bile sunmalarına izin verecek. En önemlisi de, Lisk uygulamaları JavaScript kullanılarak oluşturulduğundan çoğu geliştirici için doğal olarak ilk tercih konumunda.

Projede Ethereum ile adını duyurmuş birçok büyük isim yer aldığından, doğal olarak ICO'ları da başarılı sonuç verdi. Şubat ve Mart 2016'da düzenlenen kitle fonlaması kampanyası, ekibe 5,7 milyon dolar fon sağladı. Token ilk olarak 0,076 dolar karşılığında satışa çıkarıldı. Yazı hazırlanırken fiyatı 20,24 dolardı. Tüm zamanların en yüksek seviyesine 7 Ocak 2018'de ulaşan Lisk token’ı 38,8 dolardan işlem görmüştü.

İletişim: admin@komsukazani.com