BiTCOiN
BTC

Nxt Coin Nedir

1. NXT — %1.265.555 yatırım getirisi

NXT, blockchain ile ilgili en eski projelerden biri konumunda. Resmi duyurusu 28 Eylül 2013 tarihinde, BitcoinTalk forumu üzerinde yapıldı. Anonim kalmak adına yeni hesap oluşturan ve forumun kıdemli üyesi olduğunu iddia eden geliştirici tarafından ilk duyuru gerçekleştirildi.

Duyuruda NXT’nin, Bitcoin'in bazı özelliklerini iyileştirmek, darboğaz yaşayan blockchain sorunlarını çözmek ve hissenin kanıtı (Proof-of-stake – PoS) madencilik algoritmasına geçmek için geliştirildiği ifade edildi.

Kitle fonlaması kampanyası da yine forum üzerinden duyuruldu. Nihayetinde, anonim geliştirici, yaklaşık 16.800 dolar değerinde Bitcoin biriktirmeyi başardı ve yaklaşık bir milyar token dağıttı. Bir başka deyişle, NXT token’ının ICO sırasındaki değeri sadece 0,0000168 dolar seviyesindeydi. Biz bu yazıyı hazırlarken token’ın değeri 0,213 dolara ulaşmıştı. Erken dönem yatırımcılar astronomik kârlar elde ederken bu kazanç oranı ile NXT, şimdiye kadarki en kârlı ICO token’ı oldu.

Bugün NXT, tamamen işlevsel bir blockchain platformu konumunda. Kullanıcılarına, kendi blockchain uygulamalarını oluşturmalarını sağlayan modüler araç setleri sağlıyor. Platformun ayrıca kendi varlık değişim arabirimi, mesajlaşma sistemi ve işlem piyasası var.
 

İletişim: admin@komsukazani.com