BiTCOiN
BTC

spectre coin nedir

5. Spectrecoin — %149.806 yatırım getirisi

Spectrecoin, gizlilik ve anonimlik ilkesine öncelik veren birkaç kripto para ağından biri. Bunu başarmak için Spectrecoin, tokenize edilmiş “ring signature scheme” adı verilen halka imza şeması ile blockchain'i birleştiriyor.

Kriptografi biliminde halka imzası, anahtarı olan kullanıcı grubunun herhangi bir üyesi tarafından atılabilen dijital imza türüne deniyor. Bu sistemde, grubun hangi üyesinin işlem için imza attığını izlemek mümkün değil. Platform üzerindeki kullanıcı toplulukları, hiçbir ek kurulum yapmadan bu tip gruplar oluşturabiliyorlar.

Diğer çoğu kripto para ağından farklı olarak Spectrecoin, gizliliği artırmak için Tor ağını kullanıyor. Tüm node’lar birbirleriyle yalnızca Tor aracılığıyla iletişim kurabiliyorlar. Böylece Spectrecoin işlemlerinin hedeflerine ulaşmadan önce bir dizi “aracıdan” geçtiği için izlenebilirlikleri ortadan kalkıyor. Tüm bunlara ek olarak ağ, OBFS4 adı verilen bir teknoloji aracılığıyla Tor'un işlem süreci de gizlenebiliyor.

Tahmin edileceği üzere Spectrecoin arkasındaki ekip de tamamen anonim. 18 Kasım 2016 ile 6 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlenen ICO’da, 19 milyon token satıldı ve bu gizemli ekip 15.500 dolar elde etti. Erken dönemde token’lar sadece 0,001 dolar fiyatla satılırken bu yazı hazırlanırken fiyatı 1,22 dolara ulaşmıştı.

İletişim: admin@komsukazani.com