BiTCOiN
BTC

neo coin nedir

3. Neo (Antshares) — %378.453 yatırım getirisi

Neo ya da eski adıyla Antshares, genellikle “Çin’in Ethereum’u” olarak adlandırılan bir proje. Akıllı sözleşme uygulamalarını kullanan sistem, merkezi olmayan ticaret, dijitalleştirilmiş varlıklar ve kimlik özelliklerine de sahip.

Çinli geliştiriciler, yasal olarak sahiplik kanıtını (Proof-of-ownership – PoO) temsil edecek ve sadece kripto para topluluğu tarafından değil, daha geniş kesim tarafından da kabul edilecek bir blockchain oluşturmayı hedefleyerek yola çıkmışlar.

ICO sürecinde, Neo'ya yatırım yapmaya değip değmeyeceğinden şüphe eden tek bir yatırımcı bile yoktu. Zira proje Microsoft ve Alibaba gibi büyük isimler tarafından desteklendi. Doğal olarak, Ekim 2015'te düzenlenen ICO'ları, büyük bir başarıyla 55.500 dolar değerinde 17,5 milyon adet token sattı. Bir yıl sonra, yani Eylül 2016'da Neo, ikinci bir kitle satışı daha gerçekleştirdi. Bu süre zarfında 22,5 milyon token satılarak 4,5 milyon doların üzerinde para toplandı.

Neo token'ın erken dönem ICO fiyatı 0,032 dolardı. Biz bu yazıyı hazırlarken 120,38 dolardan işlem görüyordu. Token, 31 Ocak 2018 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesine, yani 162,11 dolara ulaşmıştı.


İletişim: admin@komsukazani.com